سه شنبه,08 بهمن 1398

تلفن دبیرخانه88146121- 021 

کارگاه‌های توانمندسازی شهروند الکترونیک در منطقه7 برگزار شد

در راستای برگزاری ششمین دوره جشنواره و کنفرانس ملی شکوفا

محمد رضا غلامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی و رئیس ششمین جشنواره و کنفرانس ملی شکوفا شهرداری منطقه 7 با اعلام خبر توانمندسازی شهروندان با برگزاری کارگاه‌ها و دوره های آموزشی عنوان کرد دبیرخانه ستاد اجرایی شهرداری منطقه ، عنوان کرد فعالیت های گسترده ای در راستای تربیت شهروند الکترونیک انجام شد. وی افزوند در راستای برگزاری ششمین دوره جشنواره دوره ها و کارگاه های متعدد آموزشی با هدف توانمند سازی شهروندان محلات منطقه شامل برگزاری همایش تلفن همراه، برگزاری کارگاه آموزشی  طراحی استیکر، برگزاری کارگاه آموزشی  رسانه های دیجیتال و برگزاری دوره های آموزشی رباتیک در سطوح مختلف مقدماتی تا پیشرفته   انجام شد.

سید عابدین عبادی دبیر ششمین جشنواره و کنفرانس ملی شکوفا شهرداری منطقه 7  و مدیر اداه برنامه ریزی معاونت امور اجتماعی در همین ارتباط تشریح کردند:  در  برنامه توانمندسازی شهروندان علاقمند به مشارکت در جشنواره شکوفا ضمن توجه به شناسایی صاحبان آثار ، با برگزاری همایشی ویژه کانون های تلفن همراه و رسانه های دیجیتال و معرفی محورهای این جشنواره ، از شرکت کنندگان علاقه مند برای شرکت در کارگاه های طراحی استیکر و رسانه های دیجیتال ثبت نام نموده و به همین منظور دوشنبه مورخ 2 بهمن ماه اولین جلسه از کارگاه های مذکور برگزارشد و 9 بهمن به کار خود پایان بخشید.

گفتنی است در کارگاه های مذکور که به صورت فشرده برنامه ریزی شد، در بخش طراحی استیکر هنرجویان ضمن آشنایی با نرم افزار طراحی فتوشاپ و ابزار کاربردی آن و همچنین تکنیک های طراحی نقطه و خط و اجزای چهره و حالات مختلف آن ، با انتخاب موضوعات محوری مدیریت شهری اعم از اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و ...، آمادگی لازم برای پیاده سازی ایده ها و خلاقیت های خود را کسب نمودند.

وی همچنین یادآور شدند با هدف تحقق شعار ششمین جشنواره شکوفا با عنوان " شهروندکارآمد=شهروند هوشمند" در بخش رسانه های دیجیتال نیز ، در کارگاه مربوطه علاوه بر معرفی یک نرم افزار چند رسانه ای و آموزش ابزار و ساختار آن همراه با تکنیک های طراحی ، هنرجویان از طریق انتخاب موضوعات روز اجتماعی و شهروندی ، مهارت های لازم را  برای ساخت و تولید یک اثر چند رسانه ای مفهومی به منظور انتقال پیام آموختند.

عبادی در ادامه یادآور شد: در بخش روباتیک نیز دوره های آموزشی در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته در لیگ های خط سفید- الفبای ترافیک، لیگ فوتبالیست کنترلی، لیگ مبارز و مسابقه رالی برای توانمندسازی علاقمندان به این حوزه برگزار شد.

 

شایان ذکر است برترین آثار شهروندان در محورهای چهارگانه جشنواره در مراسم اختتامیه جشنواره شکوفا که در 24 بهمن 1396 با مشارکت دانشگاه امیرکبیر تهران در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد، معرفی می شوند. 

 

کلیک: 7799 بار - بروزرسانی در چهارشنبه, 11 بهمن 1396 10:36
رای شما

دیدگاه خود را ارسال نمایید